Muzeum Arcade

Muzeum Arcade

W ogólnodostępnej strefie Costerina Park stworzyliśmy filię Muzeum Arcade mającą swoją główną siedzibę w Elblągu. Zarówno tam jak i u nas będziecie mogli zakosztować przyjemności jazdy symulatorami na najwyższym poziomie. Od wiosny 2023 nasze Centrum Rozrywki stanie się miejscem, które zachwyci nie tylko tych najmłodszych ale również i tych starszych, którzy w swoim dzieciństwie niejednokrotnie mieli okazję grać na tego typu automatach. Przenieście się w lata 90 i bawcie się wraz ze swoimi pociechami w naszej nowej atrakcji. Zobaczcie czego możecie się spodziewać odwiedzając nasz park.

(Wstęp do muzeum jest bezpłatny, natomiast gra na automatach wymaga uiszczenia opłaty)

1) DAYTONA USA 2 – druga generacja kultowej, zręcznościowej gry wyścigowej z 1998 roku wyprodukowana przez firmę SEGA. Dzięki połączeniu światłowodem dwóch graczy może ścigać się na jednym torze jednocześnie, a ruchomy kokpit fotela przeniesie graczy wprost na tor wyścigu.  Gra dla 1- 2 graczy. Zachowana w oryginale. W kolekcji muzeum od 2009 roku.

2) Ferrari F355 Challenge –  symulator gry wyścigowej, wyposażony w trzy monitory CRT,  wyprodukowany przez firmę SEGA w 1999 roku. Gracz wciela się w kierowcę rajdowego ścigając się autem firmy FERRARI. Gra posiada trzy tryby m.in. treningowy i wyścigowy oraz prawdziwe trasy wyścigów. Gra dla 1 gracza. Eksponat zachowany w oryginale. W kolekcji muzeum od 2008 roku.

3) The Lost World: Jurassic Park – przygodowa gra akcji inspirowana amerykańską produkcją filmową o tym samym tytule w reżyserii Stevena Spielberga. Wydana w 1997 roku przez firmę SEGA. Gracz podobnie jak w filmie wciela się w postać, która musi unicestwić wrogie dinozaury na wyspie Isla Sorna, powstrzymując łowców przed schwytaniem i przetransportowaniem dinozaurów na stały ląd. Do dyspozycji graczy dwa pistolety. Automat w pełni oddaje walory akustyczne gry.  Gra dla 1- 2 graczy. Eksponat zachowany w oryginale. W kolekcji muzeum od 1998 roku.

4) Suzuka 8 Hours 2to kultowy symulator wyścigów motocyklowych. Wyprodukowany przez Namco w 1993 roku. Gracz wciela się w postać motocyklisty biorącego udział w wyścigu na torze Suzuka pochylając się na zakrętach ruchomym motocyklem, używając manetki gazu oraz dźwigni hamulca. Dzięki połączeniu światłowodem dwóch graczy może ścigać się na jednym torze. Gra dla 1- 2 graczy. Eksponat po całkowitej renowacji w 2016 roku. W kolekcji muzeum od 1998 roku.

5) Sega Rally 2 to zręcznościowa gra wyścigowa opracowana przez firmę SEGA w 1998 roku. Celem gry jest pomyślne przejechanie wybranego toru przez gracza docierając do punktów kontrolnych, a tym samym zdobywając większą ilość czasu na dotarcie do celu. W grze możemy ścigać się  kultowymi autami lat 90.: Toyota, Lancia, Mitsubishi, Subaru, Fiat, Peugeot, Renault i Ford. Dzięki połączeniu światłowodem dwóch graczy może ścigać się jednocześnie. Gra dla 1- 2 graczy. Eksponat w kolekcji muzeum od 2010 roku.

6) Ghost Squad: Evolution to zręcznościowa kontynuacja gry Ghost Squad . Został wydany przez firmę SEGA w 2007 roku. Gra jest podzielona na 3 misje, w których gracz wciela się w postać członka grupy antyterrorystycznej i musi stłumić zagrożenie terrorystyczne. Każda misja zawiera wiele tras do wyboru przez gracza. W trakcie gry mają miejsce specjalne wydarzenia, w zależności od wybranej trasy, takie jak: zabezpieczenie zakładników, usuwanie ładunków wybuchowych i inne. Karabin posiada trzy tryby strzałów od pojedynczych do długich serii. Gra dla 1- 2 graczy. Eksponat zachowany w oryginale. W kolekcji muzeum od 2009 roku.

7) Tekken 3 – trzecia odsłona gry serii Tekken wydana przez  firmę Namco w 1998 roku. Gracz wciela się w jednego z wybranych wojowników. Płyta logiczna w obudowie firmy Merkur Vision. Gra 1- 2 graczy. Eksponat po całkowitej renowacji w 2022 roku. W kolekcji muzeum od 1997 roku.

8) Demolition Man – szerokokadłubowy flipper wydany przez firmę Williams w 1994 roki. Oparty na motywach amerykańskiego filmu akcji o tym samym tytule.  Co ciekawe oprócz dwóch standardowych łapek flipper posiada trzecią oraz parę dodatkowych uchwytów (pistoletów), których można używać do sterowania łapkami, a także dodatkowy przycisk uwalniający kulę. Pinball w stanie kolekcjonerskim – prawdziwa gratka dla wielbicieli flipperów. Gra dla 1- 4 graczy. W kolekcji muzeum od 2023 roku.

9) Air Hockey Vulcan – niezwykły cymbergaj, którego pole gry odzwierciedla boisko do gry w hokeja na lodzie, gdzie za bramkami podobnie jak na tafli może toczyć się gra. Wydany przez firmę Sam. Gra dla 2 graczy. Eksponat po renowacji w 2023 roku. W kolekcji muzeum od 2007 roku.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Zadzwoń i dowiedz się więcej!