Muzeum Arcade

Muzeum Arcade

W ogólnodostępnej strefie Costerina Park stworzyliśmy filię Muzeum Arcade mającą swoją główną siedzibę w Elblągu. Zarówno tam jak i u nas będziecie mogli zakosztować przyjemności jazdy symulatorami na najwyższym poziomie. Od wiosny 2023 nasze Centrum Rozrywki stanie się miejscem, które zachwyci nie tylko tych najmłodszych ale również i tych starszych, którzy w swoim dzieciństwie niejednokrotnie mieli okazję grać na tego typu automatach. Przenieście się w lata 90 i bawcie się wraz ze swoimi pociechami w naszej nowej atrakcji. Zobaczcie czego możecie się spodziewać odwiedzając nasz park. Muzeum czynne do końca września.

(Wstęp do muzeum jest bezpłatny, natomiast gra na automatach wymaga uiszczenia opłaty)

1) DAYTONA USA 2 – druga generacja kultowej, zręcznościowej gry wyścigowej z 1998 roku wyprodukowana przez firmę SEGA. Dzięki połączeniu światłowodem dwóch graczy może ścigać się na jednym torze jednocześnie, a ruchomy kokpit fotela przeniesie graczy wprost na tor wyścigu.  Gra dla 1- 2 graczy. Zachowana w oryginale. W kolekcji muzeum od 2009 roku.

2) Ferrari F355 Challenge –  symulator gry wyścigowej, wyposażony w trzy monitory CRT,  wyprodukowany przez firmę SEGA w 1999 roku. Gracz wciela się w kierowcę rajdowego ścigając się autem firmy FERRARI. Gra posiada trzy tryby m.in. treningowy i wyścigowy oraz prawdziwe trasy wyścigów. Gra dla 1 gracza. Eksponat zachowany w oryginale. W kolekcji muzeum od 2008 roku.

3) The Lost World: Jurassic Park – przygodowa gra akcji inspirowana amerykańską produkcją filmową o tym samym tytule w reżyserii Stevena Spielberga. Wydana w 1997 roku przez firmę SEGA. Gracz podobnie jak w filmie wciela się w postać, która musi unicestwić wrogie dinozaury na wyspie Isla Sorna, powstrzymując łowców przed schwytaniem i przetransportowaniem dinozaurów na stały ląd. Do dyspozycji graczy dwa pistolety. Automat w pełni oddaje walory akustyczne gry.  Gra dla 1- 2 graczy. Eksponat zachowany w oryginale. W kolekcji muzeum od 1998 roku.

4) Suzuka 8 Hours 2to kultowy symulator wyścigów motocyklowych. Wyprodukowany przez Namco w 1993 roku. Gracz wciela się w postać motocyklisty biorącego udział w wyścigu na torze Suzuka pochylając się na zakrętach ruchomym motocyklem, używając manetki gazu oraz dźwigni hamulca. Dzięki połączeniu światłowodem dwóch graczy może ścigać się na jednym torze. Gra dla 1- 2 graczy. Eksponat po całkowitej renowacji w 2016 roku. W kolekcji muzeum od 1998 roku.

5) Sega Rally 2 to zręcznościowa gra wyścigowa opracowana przez firmę SEGA w 1998 roku. Celem gry jest pomyślne przejechanie wybranego toru przez gracza docierając do punktów kontrolnych, a tym samym zdobywając większą ilość czasu na dotarcie do celu. W grze możemy ścigać się  kultowymi autami lat 90.: Toyota, Lancia, Mitsubishi, Subaru, Fiat, Peugeot, Renault i Ford. Dzięki połączeniu światłowodem dwóch graczy może ścigać się jednocześnie. Gra dla 1- 2 graczy. Eksponat w kolekcji muzeum od 2010 roku.

6) Ghost Squad: Evolution to zręcznościowa kontynuacja gry Ghost Squad . Został wydany przez firmę SEGA w 2007 roku. Gra jest podzielona na 3 misje, w których gracz wciela się w postać członka grupy antyterrorystycznej i musi stłumić zagrożenie terrorystyczne. Każda misja zawiera wiele tras do wyboru przez gracza. W trakcie gry mają miejsce specjalne wydarzenia, w zależności od wybranej trasy, takie jak: zabezpieczenie zakładników, usuwanie ładunków wybuchowych i inne. Karabin posiada trzy tryby strzałów od pojedynczych do długich serii. Gra dla 1- 2 graczy. Eksponat zachowany w oryginale. W kolekcji muzeum od 2009 roku.

7) Tekken 3 – trzecia odsłona gry serii Tekken wydana przez  firmę Namco w 1998 roku. Gracz wciela się w jednego z wybranych wojowników. Płyta logiczna w obudowie firmy Merkur Vision. Gra 1- 2 graczy. Eksponat po całkowitej renowacji w 2022 roku. W kolekcji muzeum od 1997 roku.

8) Demolition Man – szerokokadłubowy flipper wydany przez firmę Williams w 1994 roki. Oparty na motywach amerykańskiego filmu akcji o tym samym tytule.  Co ciekawe oprócz dwóch standardowych łapek flipper posiada trzecią oraz parę dodatkowych uchwytów (pistoletów), których można używać do sterowania łapkami, a także dodatkowy przycisk uwalniający kulę. Pinball w stanie kolekcjonerskim – prawdziwa gratka dla wielbicieli flipperów. Gra dla 1- 4 graczy. W kolekcji muzeum od 2023 roku.

9) Air Hockey Vulcan – niezwykły cymbergaj, którego pole gry odzwierciedla boisko do gry w hokeja na lodzie, gdzie za bramkami podobnie jak na tafli może toczyć się gra. Wydany przez firmę Sam. Gra dla 2 graczy. Eksponat po renowacji w 2023 roku. W kolekcji muzeum od 2007 roku.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Zadzwoń i dowiedz się więcej!